Eğer sık sık tırnaklarındaki ojeleri değiştirenlerden değilseniz ve genel olarak uzun sürelerle hep aynı renkleri kullanıyorsanız, ojelerinizin dökülmesi, sıyrılması ve sürekli olarak onları yeni baştan sürmek sizi de oldukça rahatsız ediyor olmalı. Tırnaklarımızın güzelliğinin tüm bir elimizin görünümünü değiştirebildiğini dikkate alırsanız, oje konusunun pek de hafife alınmaması gerektiğini farkedebilirsiniz.

Pek çok oje üreten kozmetik firması, ojelerinin her zaman en dayanıklısı olduğunu iddia eder ve her seferinde bir umut yaptığımız denemeler genellikle sonuçsuz kalır. Sonuç olarak hemen dökülen ve güzelliği bozulan ojeleri yeniden temizlemek ve sürmek gerekir. Eğer çocuklarınız, eşiniz, işiniz ve diğer şeyler için bile vakti zor buluyorsanız bu yenileme işlemi gününüzün önemli bir kısmından yiyebilir.

Bunun için üretilen çözümlerden bir tanesi de kalıcı oje ve bahsettiğimiz gibi aynı renkle dolaşmak sizin için sorun değilse oldukça memnun kalacağınızı söyleyebiliriz. Zira kalıcı oje uygulaması sayesinde, iki hafta süresince yeniden tırnaklarınıza oje sürmeniz gerekmiyor ve buna ayıracağınız vakti de dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Ayrıca sürekli olarak oje almak ya da aynı rengi bulmak gibi sorunlarla da uğraşmıyorsunuz.

Kalıcı oje uygulamasında, UV tekniği ile yapılan kurutma sayesinde oje sürülür sürülmez hemen kurumaktadır ve böylece sıkıcı bekleme süreci de ortadan kalkmaktadır. Tabii ki bu uygulamanın bazı negatif yönleri de mevcut. Bunlardan ilki, kendinizin uygulayamaması ve tercih edeceğiniz bir kuaför ya da güzellik merkezinde uygulanmasının gerekliliği. Zira kurutma ve sürme işlemleri için gereken malzemeler bu dükkanlarda bulunmaktadır.

Bir diğer olumsuzluk ise ojeleri çıkarmanız gerektiğinde de güzellik merkezinizi ziyaret etmeniz gerekmesi. Zira 2 hafta sonunda tırnaklarınız uzayacaktır ve eski ojenin silinerek yerine yenisinin sürülmesi gerekecektir. Ancak kalıcı oje asetonla çıkarılamadığı için gereken solüsyonun doğru uygulaması kuaförlerde bulunmaktadır.

Ayrıca, kalıcı ojenin renginin ev işleri yapsanız bile değişmemesi, solmaması her zaman en güzel halinizle kalmanıza yardımcı olmaktadır. Ojenin sağlamlığı ve bütünlüğü sayesinde tırnaklarınızda yaşayabileceğiniz kırılmalara karşı da etkin bir çözüm elde edebilir, hatta tırnak yemeye dahi bir son verebilirsiniz.